Česky Slovensky

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > E-shop > Akční set - septik + zemní pískový filtr

Akční set - septik + zemní pískový filtr

Pokud uvažujete o pořízení tříkomorový septik v kombinaci s zemním pískovým filtrem, který odpadní a užitkovou vodu přečistí na cca. 96%, nabízíme Vám zakoupení setu septik + ZPF, kdy oproti pořízení septiku a ZPF jednotlivě ušetříte. Více informací následuje níže pod nabídkou septiků.


Zobrazeny 4 položky
 • Septik samonosný kruhový 3m³ + ZPF typ 3-5

  Akční set určený pro běžný RD, případě rekreační objekt s přerušovaným provozem o počtu cca. 5 osob. Set obsahuje tříkomorový samonosný septik o objemu 3m³ a zemní pískový filtr typ 3-5.

  Dostupnost
  7 - 14 dní
  Kód
  SSK+ZPF3-5
  Výrobce
  Mravec plast
  Objem
  3 m³
  Původní cena
  53225 Kč
  Přeprava zdarma
  Ano
  Cena s DPH
  45 605,00 Kč
  Cena bez DPH
  37 690,08 Kč

  Akční set - septik + zemní pískový filtr
 • Septik samonosný kruhový 6m³ + ZPF typ 6-9

  Akční set určený pro běžný RD, případě rekreační objekt s přerušovaným provozem o počtu cca. 6-9 osob. Set obsahuje tříkomorový samonosný septik o objemu 6m³ a zemní pískový filtr typ 6-9.

  Dostupnost
  7 - 14 dní
  Kód
  SSK+ZPF6-9
  Výrobce
  Mravec plast
  Objem
  6 m³
  Původní cena
  65053 Kč
  Přeprava zdarma
  Ano
  Cena s DPH
  55 648,00 Kč
  Cena bez DPH
  45 990,08 Kč

  Akční set - septik + zemní pískový filtr
 • Septik samonosný kruhový 10m³ + ZPF typ 10-14

  Akční set určený pro běžný RD, případě rekreační objekt s přerušovaným provozem o počtu cca. 10-14 osob. Set obsahuje tříkomorový samonosný septik o objemu 10m³ a zemní pískový filtr typ 10-14.

  Dostupnost
  7 - 14 dní
  Kód
  SSK+ZPF10-14
  Výrobce
  Mravec plast
  Objem
  10 m³
  Původní cena
  86899 Kč
  Přeprava zdarma
  Ano
  Cena s DPH
  74 645,00 Kč
  Cena bez DPH
  61 690,08 Kč

  Akční set - septik + zemní pískový filtr
 • Septik samonosný kruhový 15m³ + ZPF typ 15-17

  Akční set určený pro běžný RD, případě rekreační objekt s přerušovaným provozem o počtu cca. 15 - 17 osob. Set obsahuje tříkomorový samonosný septik o objemu 15m³ a zemní pískový filtr typ 15-17.

  Dostupnost
  7 - 14 dní
  Kód
  SSK+ZPF15-17
  Výrobce
  Mravec plast
  Objem
  15 m³
  Původní cena
  101510 Kč
  Přeprava zdarma
  Ano
  Cena s DPH
  88 270,00 Kč
  Cena bez DPH
  72 950,41 Kč

  Akční set - septik + zemní pískový filtr
Zobrazeny 4 položky

Akční set - septik + zemní pískový filtr

Všechny plastové podzemní nádrže nabízené na e-shopu Mravec plast jsou vyráběny z primárního polypropylenu - prvoplastu bez příměsi recyklátu, který obsahuje konstrukční polypropylen (světlá barva plastu) a technický polypropylen (černá nebo oranžová barva plastu). Primární polypropylen je výrobcem dodáván v široké škále barev dle RAL (od černé barvy až po bílou) a pouze u nádrží z primárního polypropylenu je výrobce plastových desek schopen garantovat prvotřídní kvalitu a požadované fyzikálně - mechanické vlastnosti materiálu, tzn. i dlouhou životnost plastových nádrží vyrobených z tohoto typu plastu.

Septik

řeší skladování užitkové a odpadní vody a představuje první stupeň jejich přečištění. Naše kvalitní septiky mají tříkomorový systém, přičemž princip přečištění odpadních a užitkových vod je založen na mechanické filtraci příchozí vody a kalů a jejich biologickém vyhnívání. Vzhledem k tomu, že septik je dle zákona o odpadních vodách od r.2009 považován za 1. stupeň přečištění odpadních a užitkových vod, je nutné za septik napojit zařízení, které bude mít funkci 2. stupně přečištění odchozí vody ze septiku.

Zemní pískový filtr

Společnost Mravec plast doporučuje za septik napojit  zemní pískový filtr , který má funkci 2. stupně požadované filtrace. Odchozí přečištěnou vodu ze zemního pískového filtru je následně možné buď vypouštět do kanalizace, vsaku anebo napojením na retenční nádrž použít dále např. na zálivku zeleně, mytí zahradního náčiní, kol. a pod.. Aby přečištěná odchozí voda ze zemního pískového filtru dosahovala optimálních hodnot, je doporučováno mimo jiné při odčerpání kalů fekálním vozem zanechat na dně septiku část usazeného sedimentu, který biologický proces vyhnívání v přitékané odpadní vodě nastartuje. Také je vhodné v periodických intervalech dodávat do septiku tzv. bakterie, které vyhnívací proces podpoří.

Součástí septiku je nátok a odtok (DN 100-150 dle volby zákazníka), dále revizní komín o průměru 60cm ve standartní výšce 20cm (zdarma max.do 30cm) a plastový krycí poklop. Průměr nátoku a odtoku ZPF je pouze DN 100, horní hrana nátoku je umístěna 7cm od horní hrany ZPF, spodní hrana odtoku je umístěna 2cm od spodní hrany ZPF. Přečištěná odchozí voda z ZPF dosahuje hodnot srovnatelných s ČOV cca. 96%.

Po provedení objednávky zákazník obdrží mailem technický nákres (schéma) septiku, do kterého uvede požadovanou polohu, výškové umístění a průměr nátoku a odtoku, výšku revizního komínu a další požadavky. Toto schéma je následně třeba zaslat zpět na mail dodavatele - slouží pro potřeby technika výroby.

K septiku a ZPF obdržíte všechny potřebné dokumenty pro kolaudaci, tj. Protokol o 100% nepropustnosti a vodotěsnosti nádrže, Prohlášení o shodě, záruční list, montážní návod. Dle zákona o odpadních vodách, jelikož v případě ZPF dochází k vypouštění odpadních vod do vod povrchových, je třeba v případě instalace a užívání ZPF v kombinaci se septikem podat na příslušném úřadě žádost o stavebního povolení k "povolení k vypouštění odpadních vod".

Septik +  zemní pískový filtr - výhody

  • oproti ČOV (čistička odpadních vod) minimální provozní údržba
  • není nutné napojení na el. síť
  • nesporně nižší cena než ČOV
  • nižší pořizovací cena než ČOV
  • jednoduchá instalace
  • vhodné do míst s přerušovaným provozem (rekreační objekty)