Česky Slovensky

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > FAQ > Blog / Články

Blog / Články


Vybíráte plastový septik, jímku anebo nádrž na dešťovou vodu? Zaměřte se na podloží!

Rozhodli jste se pořídit si k domu či chalupě plastový septik, jímku anebo nádrž na dešťovou vodu. V tomto případě kromě volby objemu plastové nádrže je jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru i zhodnocení místa instalace a znalost typu podloží.Jaké jsou možnosti likvidace odpadních vod, když chybí kanalizace?

Jaké jsou možnosti likvidace odpadních vod, když chybí kanalizace? Jak zachytávat vodu dešťovou a skladovat pitnou vodu, když chybí vodovodní řad i studna? Vodu běžně dělíme na pitnou, odpadní a dešťovou. Pitná voda se použitím mění na vodu odpadní, dešťovou vodu zachytáváme ze střech do retenčních nádrží. V případě, že obydlí není propojeno s veřejnou kanalizací, anebo chybí vodovodní řád pro pitnou vodu, je nutné zajistit dostupnost pitné vody a likvidaci vody odpadní jiným způsobem.Plastová jímka či septik - Stavební povolení anebo Ohlášení stavby?

Stavíte či rekonstruujete RD anebo chalupu, kde chybí kanalizace? Nevadí. Řešením situace je pořízení bezodtokové jímky anebo septiku, který tento problém vyřeší. Ale jak začít a na co si dát pozor? V textu se dočtete, co všechno je potřeba zařídit, aby stavba probíhala plynule a bez potíží.Kvalitní plastová jímka, plastový tříkomorový septik – jak správně vybrat?

Stavíte či rekonstruujete a potřebujete vybrat vhodnou jímku anebo septik. Při výběru produktu, který bude řešit otázku likvidace odpadních a užitkových vod vašeho obydlí, je třeba se držet několika zásadních bodů, které pomohou s rozhodováním a zároveň často zodpoví mnoho dotazů.Kvalitní plastová retenční nádrž - jak vybrat?

Při stavbě anebo rekonstrukci rodinného domu si majitelé často kladou otázku co s dešťovou vodu tekoucí ze střechy jejich obydlí. Jako jedna z možností se nabízí využití této vody pro potřeby závlahy pozemku, případně po přečištění jako užitkovou vodu v RD například na WC, praní prádla a podobně.Jak správně usadit samonosnou plastovou jímku, septik anebo nádrž na dešťovou vodu?

Samonosné produkty, neboli produkty k obsypání zeminou, jsou z pohledu instalace považovány za nejjednodušší typy plastových výrobků určených k uchování a skladování odpadních a užitkových vod.Jak správně usadit dvouplášťovou plastovou jímku, septik anebo nádrž na dešťovou vodu?

Plánujete pořízení plastové jímky, tříkomorového septiku anebo retenční nádrže, ale v plánovaném místě uložení je výskyt spodní vody. V tomto případě je nejlepší volbou instalace dvouplášťového produktu.Jak správně usadit plastovou jímku, septik anebo nádrž na dešťovou vodu k obetonování?

Při výběru vhodného typu plastové jímky, septiku anebo nádrže na dešťovou vodu je jedním z hlavních kritérií, které rozhodují o volbě, pořizovací cena produktu. V případě plastové nádrže jsou nejnižší prvotní pořizovací náklady u produktů k obetonování.Jak vybírat jímku, tříkomorový septik anebo retenční nádrž?

Stavíte či rekonstruujete a potřebujete vybrat vhodnou jímku anebo septik. Při výběru produktu, který bude řešit otázku likvidace odpadních a užitkových vod vašeho obydlí, je třeba se držet několika zásadních bodů, které pomohou s rozhodováním a zároveň často zodpoví mnoho dotazů.Řešíte cenu plastové podzemní nádrže? Ptejte se spíše po kvalitním materiálu!

Jednou ze základních otázek každého stavebníka, který plánuje instalaci plastové podzemní nádrže na dešťovou vodu, jímky či septiku na odpadní a užitkovou vodu z RD je, jak vybrat kvalitního dodavatele tohoto produktu a jakými pravidly se řídit.